Artykuły z kategorii

Jezioro Jeziorak UM. Iława

Pod koniec maja (23-28 maja 2017) w Iławie odbędą się międzynarodowe regaty łodzi napędzanych siłą ludzkich mięśni.

International Waterbike Regatta to zmagania, które obejmują kilka konkurencji. Jednostki startujące w regatach muszą wykazać się sprawnością m.in. w sprintach, slalomie, na długim dystansie czy też próbie przyspieszenia.

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki zachęca do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Kongresie Etyki w Turystyce, który odbędzie się 27-28 kwietnia w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Światowy Kongres Etyki jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez Światową Organizację Turystyki (UWNTO). Poprzednia edycja Kongresu odbyła się w Ekwadorze w 2012 roku.

Las

Nasypy dawnych linii kolejowych mogą stać się doskonałymi szlakami pieszymi czy rowerowymi.

Na wędrówkę tego rodzaju szlakiem, wiodącym z Mrągowa do Piecek, organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych 25 marca 2017 roku.

Konferencja w Olsztynie

Upamiętniając niezwykłe dokonania Mikołaja Kopernika, w tym szczególnie związane z 500 rocznicą opracowania tablicy astronomicznej w Salach Kopernikowskich Olsztyńskiego Zamku, odbyła się konferencja „Wiosna zaczyna się w Olsztynie”.

Na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie znajduje się wyjątkowy zabytek - tablica astronomiczna, wykonana przez Mikołaja Kopernika. Jest to jedyna na świecie tego typu pamiątka po wielkim astronomie. Tablica łączyła w sobie dwie funkcje: zegara oraz kalendarza słonecznego i pozwalała na określenie momentu wiosennego i jesiennego przejścia Słońca przez równik.